Sieć serwerów Counter-Strike Dust2.pl

Pełna wersja: Sensacja na mistrzostwach swiata!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mecz Hiszpania - Chile 0-2 na MŚ 2014!!!

Obrońcy tytułu mistrzów świata - Hiszpanie odpadli z mundialu! W środę po słabej grze przegrali drugi mecz, tym razem z Chile 0-2, i stracili szansę na wyjście z grupy. Z kolei Chilijczycy, podobnie jak Holendrzy, są już pewni awansu do 1/8 finału.

Po klęsce z Holandią 1-5 w pierwszym meczu trener Vicente del Bosque zdecydował posadzić na ławce rezerwowych dwóch podstawowych piłkarzy - Gerarda Pique i Xaviego Hernandeza. Zamiast doświadczonych zawodników Barcelony na murawie pojawili się Javi Martinez oraz Pedro Rodriguez. Roszady w składzie niewele jednak dały - Hiszpanie byli bezsilni w starciu z agresywnie grającymi rywalami.

Chilijczycy zagęszczali środek boiska, a w okolicach własnego pola karnego podwajali, potrajali krycie i mistrzowie świata nie mogli przedrzeć się pod ich bramkę. Tiki-taka nie działała, bo Hiszpanie byli za wolni.

Mimo tego w 14. minucie Xabi Alonso mógł dać im prowadzenie, ale z 4 metrów huknął w bramkarza! Fakt, że w takiej sytuacji wybrał wariant siłowy najlepiej świadczy o tym, jak nerwowo grali Hiszpanie.

Sześć minut później piłkarze Chile skontrowali i zostawiony bez krycia Eduardo Vargas wykorzystał podanie Charlesa Aranguiza.

Mistrzowie świata przegrywali 0-1 i nie potrafili ani podkręcić tempa, ani w jakikolwiek inny sposób zaskoczyć rywali.

Chilijczycy bardzo dobrze się bronili, a w 43. minucie podwyższyli na 2-0 po stałym fragmencie gry. Iker Casillas odbił piłkę po świetnym strzale Alexisa Sancheza z rzutu wolnego z 22 metrów, a futbolówka trafiła wprost pod nogi Aranguiza. Zanim obrońcy zorientowali się, gdzie jest piłka, ta wpadała już do bramki.

Diego Costa doczekał się kapitalnego podania w pole karne w 49. minucie, lecz za długo składał się do strzału i okazja przepadła. Cztery minuty później następną "setkę" zmarnował Sergio Busquets - źle trafił w piłkę, a 4 metry przed sobą miał pustą bramkę.

Hiszpanie nie potrafili wypracować kolejnych okazji bramkowych. Czas upływał, ich szanse topniały, identycznie jak wiara w odwrócenie losów meczu. Coraz łatwiej oddawali piłkę rywalom. Niczego nie wnieśli zmiennicy: Koke, Torres i Cazorla.

Dopiero w 84. minucie ładnie z dystansu przymierzył Andres Iniesta, lecz Claudio Bravo efektownie sparował piłkę na rzut rożny. Bramkarz Chile powstrzymał też Cazorlę, choć ten celował tuż przy słupku.

Hiszpania - Chile 0-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Eduardo Vargas (20.), 0-2 Charles Aranguiz (43.).